tym dniu firma DAF zaprezentowała najnowszą generację samochodów ciężarowych CF i XF. Wydarzenie jest bezprecedensowe, ponieważ dotychczasowe pojazdy znajdujące się w ofercie w dalszym ciągu są konkurencyjne w stosunku do najnowszych konstrukcji zaprezentowanych ostatnio przez konkurencję w zakresie kosztu kilometra, czy zużycia paliwa, w dziedzinie trwałości i niezawodności czy też wielkości kabiny i komfortu kierowcy, w dalszym ciągu pozostając bezkonkurencyjne. Test FEHRENKÖTTER wykazał, że na 2,5 roku (30 miesięcy) pojazd DAF tylko 5,5 godziny przebywał w serwisie w ramach nieplanowanych przestojów. Pozostałe marki potrzebowały dni żeby tę wartość zmierzyć. Również ostatnie testy porównawcze pokazały, że DAF jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o koszty eksploatacji.

Nowy CF i XF to pojazdy, które wyznaczają nowy standard w zakresie wydajności transportu i komfortu kierowcy. Innowacje związane z silnikiem i układem napędowym oraz optymalizacja aerodynamiczna przekładają się na niższe o 7 proc. zużycie paliwa. Wydajność może zostać zwiększona w jeszcze większym stopniu dzięki nowemu systemowi zarządzania flotą DAF Connect. Nową generację CF i XF cechuje również zwiększona ładowność oraz poprawiony design kabiny wewnątrz i na zewnątrz, co zapewnia najwyższy możliwy komfort kierowcy i atrakcyjny wygląd. Te doskonałe nowe samochody ciężarowe zapewniają klientom DAF najniższe koszty operacyjne i najdłuższy okres eksploatacji bez przestojów.

Nowe modele CF i XF: zachwyt właściciela

 • Niższe o 7 proc. zużycie paliwa.
  • Innowacje w silnikach PACCAR MX-11 i MX-13.
  • Nowa wydajna, zautomatyzowana skrzynia biegów TraXon.
  • Nowe doskonałe osie tylne o szybszych przełożeniach.
  • Zaawansowane funkcje oprogramowania układu napędowego.
  • Optymalizacja aerodynamiczna.
 • Nowy hamulec silnikowy Paccar Engine Brake.
 • Niższa o 100 kilogramów masa własna zwiększająca ładowność.
  • Nowy kompaktowy układ oczyszczania spalin.
 • Maksymalny czas pracy bez przestojów.
  • Okresy międzyobsługowe do 200 tys. km.
  • Konstrukcja niezwykle przyjazna dla wytwórców zabudów.
 • System zarządzania flotą DAF Connect zapewniający najwyższą wydajność transportu.

Niższe zużycie paliwa wraz z większą mocą i momentem obrotowym przy niższych obrotach silnika

Najlepsze w swojej klasie zużycie paliwa jest, między innymi, wynikiem innowacyjnego układu napędowego, który zapewnia optymalną interakcję między silnikiem, układem oczyszczania spalin, skrzynią biegów i tylnymi osiami. Zaawansowany proces opracowywania nowej konstrukcji, w myśl filozofii DAF Transport Efficiency – Twoja Zyskowność Naszym Celem, pozwolił na uzyskanie najwyższej wydajności z każdej kropli paliwa w celu osiągnięcia najniższych kosztów kilometra.

Głównym celem założonym podczas opracowywania nowych układów przeniesienia napędu było ograniczenie obrotów silnika w celu uzyskania najwyższej w swojej klasie oszczędności paliwa. Aby umożliwić obniżenie obrotów, znacząco zwiększono maksymalny moment obrotowy silników PACCAR MX-11 i MX-13, który jest teraz dostępny już przy 900 obr./min. Jednostką o najwyższych osiągach jest dysponujący mocą 390 kW/530 KM silnik PACCAR MX-13, który gwarantuje 2600 Nm już przy 1000 obr./min.

Maksymalny czas pracy bez przestojów

Okresy międzyobsługowe w nowych modelach DAF CF i XF mogą zostać wydłużone ze 150 tys. do 200 tys. kilometrów. Pomimo niedużych rozmiarów nowego układu EAS, jego możliwości nadal nie mają sobie równych, co pozwoliło wydłużyć okresy usuwania popiołu do 500 tys. kilometrów, dzięki czemu czas pracy bez przestojów jest wydłużony do maksimum.

Nowe CF i XF: marzenie kierowców

Nowe modele CF i XF wyznaczają standard w zakresie komfortu kierowcy dzięki znakomitemu dostępowi do kabiny, doskonałej aranżacji wnętrza (kabina XF Super Space Cab pozostaje najbardziej przestronną kabiną na rynku dzięki łącznej pojemności ponad 12,6 m3) oraz wielu innowacjom zwiększającym poziom komfortu, przyjazność dla użytkownika, atrakcyjność oraz bezpieczeństwo.

Od momentu wejścia do kabiny w nowych modelach DAF CF i XF widać najwyższy poziom jakości i komfortu kierowcy. Nowe, ciepłe i modne kolory deski rozdzielczej, foteli, zasłon, materacy oraz bocznych i tylnych ścian, tworzą przyjemne dla oka wnętrze, w którym każdy kierowca poczuje się luksusowo. W modelu XF zastosowano nowe elementy dekoracyjne w kolorze piano black na desce rozdzielczej i tylnej ścianie, które zapewniają dodatkowe wrażenia estetyczne.

Informacje na temat firmy DAF zamieszczone są na stronach: www.daftrucks.pl.