prawdzonym sposobem pozwalającym zredukować koszty i poprawić efektywność prowadzonej działalności jest karta paliwowa euroShell, która nie tylko umożliwia bezgotówkowe zakupy paliwa po niższych cenach, ale także znacznie upraszcza zarządzanie wszystkimi wydatkami związanymi z transportem.

Cała trasa z jedną kartą

Oferta Shell to kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji działań transportowych. Dzięki karcie euroShell kierowcy mogą bezgotówkowo uregulować opłaty za paliwo i zakupy na ponad 900 stacjach paliw na terenie całej Polski i w 22 tysiącach punktów w 35 krajach europejskich, a także za przejazdy autostradami A1, A2, A4, viaTOLL oraz za przeprawy promowe, przejazdy przez tunele i mosty. Wszystkie opłaty drogowe są kumulowane na jednej fakturze zbiorczej, którą klient otrzymuje raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu w zależności od ustaleń. Oznacza to mniej pracy przy rozliczaniu opłat drogowych zarówno dla kierowców, jak i menedżerów flot oraz księgowości, a także umożliwia precyzyjną kontrolę wszystkich rozliczeń za tą jakże istotną pozycję kosztową w firmie transportowej. Posiadacze kart paliwowych euroShell mogą także korzystać z kompleksowych usług myjni Citronex na terenie Polski, a także z usług pomocy drogowej, która obejmuje m.in. naprawy mechaniczne i holowanie.

Flota pod kontrolą

Dzięki Shell Card Online, internetowej platformie do zarządzania kartami euroShell, menedżerowie flot mogą na bieżąco śledzić wszystkie transakcje i analizować koszty zużycia paliwa. Firma otrzymuje dostęp do usługi fakturowania elektronicznego, która umożliwia wygodne zarządzanie i przechowywanie faktur, co pozwala znacząco ograniczyć administrację. Ponadto zarządzający ma wgląd do wszystkich transakcji i w ten sposób może generować raporty o zużyciu paliwa, zestawienia wydatków na paliwo i opłaty drogowe oraz dokonać kompleksowej analizy zakupów. Na Shell Card Online menedżer ma także możliwość zamówienia nowej karty, zgłoszenia jej kradzieży, a w przypadku wykrycia nadużycia, może błyskawicznie zablokować kartę. W ramach usługi dostępne są również komunikaty alarmowe w formie wiadomości e-mail, które poinformują o każdym wykryciu nietypowej transakcji, przekroczeniu limitu podczas zakupów lub o użyciu karty w nieodpowiednim miejscu lub czasie.

Bezpieczeństwo w pakiecie

Standardowo każda transakcja realizowana kartą euroShell jest zatwierdzana indywidualnym kodem PIN, a kasjerzy sprawdzają zgodność karty paliwowej z numerem rejestracyjnym auta, do którego jest przypisana. Klienci euroShell mają do wyboru także karty paliwowe w opcji Chip&PIN, które pozwalają na jeszcze skuteczniejszą ochronę transakcji dzięki systemowi aktywacji i blokad oraz przypisanym do karty limitom zakupowym nie tylko w zakresie wysokości kwot, ale i liczby transakcji. Stałym monitorowaniem wszystkich transakcji zajmuje się specjalny zespół ekspertów, dzięki czemu flota otrzymuje dodatkową pomoc w zapobieganiu nadużyciom dokonywanym przez kierowców. W ten sposób właściciele firm transportowych zyskują ochronę przed stratami w wyniku nieuczciwych praktyk kierowców.

Karta euroShell to wygodne rozwiązanie dla firm transportowych – zarówno dla kierowców, jak i zarządzających flotą – nie tylko ze względu na uproszczenie formalności, ale przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich operacji oraz znaczącą oszczędność czasu i pieniędzy. Funkcjonalności kart paliwowych euroShell są stale poszerzane i udoskonalane tak, aby floty mogły przemierzać wszystkie trasy w Europie bez żadnych barier na najwyższej jakości paliwie.