iele lat temu Wielton postawił na bliską i indywidualną współpracę z klientami. Dzięki temu, dziś dostarcza im nie tylko niezawodne i bezpieczne pojazdy, ale również kompleksowy pakiet rozwiązań, doskonale dopasowany do ich potrzeb. Firma stale rozwija swoją ofertę.

Wielton to największy w Polsce i trzeci co do wielkości producent przyczep i naczep w Europie. Firma jest także w dziesiątce największych graczy na świecie w swojej branży. Dziś producent z Wielunia wyrasta na branżowego lidera w zakresie R&D, stale rozwija swoje portfolio i oferuje funkcjonalne rozwiązania, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Co ważne, pojazdy Wieltonu mogą być zaprojektowane według ściśle określonych parametrów i dostosowane do przewozu nawet najbardziej niszowych produktów.

Plany na przyszłość

Aktualnie spółka z Wielunia może się pochwalić jedną z najszerszych ofert na rynku, składającą się z 12 grup pojazdów dostępnych w ponad 800 konfiguracjach. Plany Wieltonu sięgają jednak znacznie dalej. Zgodnie z ogłoszoną na początku kwietnia Strategią Wzrostu 2020, producent w ramach całej Grupy Wielton w ciągu czterech lat zamierza podwoić swoje roczne przychody z 1,2 mld zł do 2,4 mld zł i zwiększyć sprzedaż pojazdów w skali roku z 12,9 do 25 tys. sztuk. Wraz ze wzrostem wyników ma iść stałe unowocześnianie oferty produktowej. W najbliższych latach Wielton zapowiada m.in. zwiększenie swoich udziałów w produktach wysokomarżowych, takich jak wywrotki, produkty niszowe i chłodnie. – Zamierzamy wejść w biznes chłodniczy. Obecnie przymierzamy się do budowy zakładu, w którym już w 2020 roku chcemy produkować 700 pojazdów rocznie – mówi Mariusz Golec, Prezes Zarządu Wielton S.A.

Realizacja strategii 2020 przebiegać będzie na kilku płaszczyznach. Jedną z nich będzie rosnąca customizacja produktów, ciesząca się coraz większą popularnością wśród klientów, którzy zamiast sięgać po masowe rozwiązania, preferują produkty szyte na miarę. Wielton od wielu lat, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, realizuje indywidualne zamówienia na niestandardowe pojazdy. Do ich projektowania zaprasza samych klientów, którzy otrzymują jedyny i niepowtarzalny produkt, idealnie dopasowany do ich potrzeb. – Wielton ma być postrzegany przez klientów i branżę jako ekspert, który będąc kompetentnym partnerem, proponuje najlepsze i najbardziej kompleksowe rozwiązania – podkreśla Mariusz Golec.

Personalizacja kluczem do sukcesu

Z roku na rok personalizacja produktów odgrywa coraz większe znaczenie, zarówno w portfelu sprzedaży Wieltonu, jak i w całej branży przyczep i naczep. Klienci po indywidualne rozwiązania sięgają m.in. w segmencie wywrotek oraz w najbardziej popularnym segmencie naczep kurtynowych, gdzie Wielton oferuje m.in. nowoczesną naczepą dedykowaną do przewozu sprzętu AGD.

Oferta pojazdów specjalistycznych Wieltonu jest jednak znacznie szersza. Dzięki przejęciu niemieckiej spółki Langendorf w maju br. portfolio Grupy Wielton poszerzyło się m.in. o nowoczesne naczepy do przewozu szkła i prefabrykatów. Dokładne analizy rynkowych potrzeb i tysiące spotkań z klientami zaowocowały także premierą innowacyjnej naczepy Curtain Master. – Nasza nowa naczepa pomimo niskiej wagi charakteryzuje się niezwykle sztywną i wytrzymałą konstrukcją. Jednocześnie jest znacznie bardziej funkcjonalna w porównaniu z modelami poprzedniej generacji – wskazuje Mariusz Golec.

Przy projektowaniu naczepy Curtain Master inżynierowie Wieltonu wielką wagę przyłożyli także do trwałości i funkcjonalności pojazdu. Właśnie dlatego nowy produkt otrzymał specjalną ochronę kataforetyczną, która znacząco wydłuża żywotność pojazdu.